تبلیغات
رازهای نهفته در شمع - روش ساختن شمع

رازهای نهفته در شمع

درمان بیماریها ،پاک سازی مکان از انرژی منفی،پاک سازی درون توسط شمع ، تحقق زودتر آرزوهای خود به کمک شمع


روش ساختن شمع 

برای ساختن شمع ، این مواد لازم است :پارافین  استئارین  و  فتیله البته از وسایل آماده مانند ورقه های موم ، نخ و شمع به شکلها و رنگهای مختلف هم می توان استفاده کرد .

پارافین و استئارین :

پارفین از راه های مختلف از نفت بدست می آید که در تولیدات صنعتی برای روغن کاری استفاده می شود . در رنگ فروشی ها و عطاریها آنرا می توان بصورت خمیری ، قالبی ، و یا پولکی تهیه نمود . پارافین جسمی است
 سفید ، شفاف ، بی بو و بی مزه . در حرارت 40 الی 65 درجه سانتیگراد ذوب می شود . این ماده همراه با استائین برای ساختن شمع استفاده می شود . علاوه بر آن این ماده در سطح وسیع در صنعت کاغذ سازی ، نساجی ، لوازم آرایشی ، فشفشه سازی و عایق بندی صنایع الکتریکی مورد استفاده دارد . پارافین با استئارین ( تری گلیسر ین اسید استداریک ).
 مشتق چربیهای حیوانی ، مخلوط می شود .
 شمع هایی که با استئارین ساخته می شوند شامل 60 الی 70 درصد استئارین و بقیه آن پارافین است .
 در واقعی ارزش شمع را کیفیت استئارین بالا می برد .

انواع قالب ها برای ساختن شمع :

موم مایع به شکل ظرفهایی که در آن ریخته می شود در می آید .
 برای استفاده از قالب می توان از ظروف ماست ، لیوان پلاستیکی ، ظروف آشپزخانه ، پوشش های پلاستیکی بیسکویت ، و ... استفاده کرد .
در بازار قالبهای  پلاستیکی مخصوص شمع را در اشمال مختلف می توان تهیه نمود . برای اینکه شمعی با لایه های مختلف داشته باشیم ، یک قسمت از قالب را با موم پر می کنیم
 سپس منتظر می شویم تا سرد شود . بعد از آن مومی به رنگ دیگر به آن اضافه می کنیم . در پایان بوسیله پارچه ای نرم آغشته به آمونیاک یا الکل ، آنرا برق می اندازیم .


منبع " jadidtarin.com "

با آرزوی سلامتی برای شما ...
 

نوشته شده در سه شنبه 1 اسفند 1391 ساعت 04:35 ب.ظ توسط حمیدرضا هاشمی نظرات |


Design By : Pichak